Nevěra online

Sociální sítě jsou fenoménem dneška a kdo na nich nemá profil, jako by neexistoval. Prožíváme na nich náš druhý, lepší život. Ostatním prezentujeme jen to, co se nám líbí, a vytváříme si tak paralelní svět, do kterého spadají právě i virtuální vztahy.

Nástrahám internetu se dnes nevyhne skoro nikdo z nás. A pak stačí, aby vám třeba na facebooku napsal starý známý, nebo vás oslovil někdo cizí, koho zaujala vaše profilová fotka, a už se to veze. Nejdřív pár zpráv týdně, a nakonec s mobilem nebo notebookem skoro usínáte, přestože máte doma partnera a ve vztahu žádné větší problémy. Stále si ale říkáte, že o nic nejde, protože to přece není skutečné.

Pokud si s někým dopisujete, můžete zažít dva druhy vztahu. Cyber-flirt znamená, že máte romantický virtuální vztah, který je v této rovině i nadále udržován. Cyber-sex, jak už z názvu vyplývá, poukazuje na to, že si píšete především eroticky laděné zprávy, u čehož se mohou partneři i fyzicky uspokojovat. Každý ale v pohodlí svého domova. Od cyber vztahů však vede už jen pověstný krůček k těm reálným.

Je to tak snadné…

Podle statistik si virtuální románek začne každý třetí, aniž by bral v potaz, jestli je právě zadaný, nebo ne. Na těchto „vztazích“ nás láká hned několik věcí. Především můžeme v našem druhém životě hrát toho, kým jsme vždy chtěli být. Místo učitelky uvedeme, že jsme ředitelkou nadnárodní společnosti, a místo 155 centimetrů máme nohy do nebe. Vzhledem k tomu, že se navíc všechno odehrává za monitorem počítače, stávají se z žen sexuální dračice a z mužů nepřekonatelní samci. Stud jde stranou.

Na obou stranách tak mohou lidé nabýt dojmu, že právě objevili „terno“ v podobě dokonalého partnera. K této ideální představě o tom, kdo sedí na druhé straně monitoru, přispívá i fakt, že si s dotyčným či dotyčnou píšeme jen tehdy, když je dobře naladěný. Navíc má na odpověď hodiny, a může si tak každé slůvko třikrát rozmyslet. Dojem pak může dotvářet i fotografie údajného muže či ženy. Věřte, že její pravostí si ale nemůžete být nikdy 100% jisti. Internet se dnes hemží miliony fotek krásných žen či mužů, které si lze tak trochu nelegálně „vypůjčit“.

Ženy do toho jdou po hlavě!

Jak to tak bývá, něžnější pohlaví vnímá vše srdcem, muži si naopak dokážou držet potřebný odstup. Stejné je to i v oblasti internetových románků. Muži berou tento vztah spíše jen jako zpestření, východisko z nudy, a nepřikládají mu takovou důležitost, i když se z pouhého psaní dostane k opravdovému setkání. Ženy si naopak od těchto románků slibují více a jsou schopny v době největší poblázněnosti pálit mosty, podepisovat žádosti o rozvod a balit kufry. Velká láska se ale v drtivé většině případů nekoná.

Nevěra nechodí po horách…

Ocitnout se můžete snadno i na druhé straně pomyslné barikády. Totiž v pozici toho, kdo je virtuálně podváděn. Jestliže takové podezření máte, všímejte si chování svého partnera. Pokud je nervózní, když se delší dobu nedostane k internetu, stále je na mobilu nebo tabletu, úzkostlivě si ho střeží a na otázku: „Kdo ti píše?“ mlží, je nasnadě zbystřit.

Zkušenost s virtuálním záletníkem má i Martina (35) z jižních Čech: „S Pavlem nám to klapalo, ale pak jsem si všimla, že víc než mě si všímá svého telefonu nebo počítače. Tak jsem se mu jednou vplížila na facebook, protože se zapomněl odhlásit, a hned jsem se vrhla na zprávy. A zjistila jsem, že si píše s nějakou holkou. A to dost žhavé zprávy, v kterých si ani jeden z nich nebere servítky. Zděšeně jsem se z jeho profilu odhlásila a teď vůbec nevím, co dělat. Když mu to řeknu, zároveň na sebe prásknu, že jsem ho šmírovala. Zatím to naštěstí vypadá, že se ještě nesešli a jen si píšou. Jenže co není, může být…“

A co vaši muži a ženy, nepouštějí se na tenký led online flirtování? Nebo snad vy sami…?купить пикеркотел колонка ценавена белая патина

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email