Paris The Show

Milovníky francouzských šansonů jistě potěší, že slavné představení Paris The Show přijede podruhé do Čech. Po loňském úspěchu v brněnském sále Sono Centrum letos ansámbl francouzských herců a hudebníků zavítá nejen do moravské metropole, ale také do Prahy. Zde atmosféru města nad Seinou obstará Divadlo Hybernia.

Paris The Show (v originále Paris Le Spectacle) je hudebně-dramatické představení, jež vzdává hold nejznámějším francouzským šansoniérům. Mnohé z jejich písní jsou totiž i dnes – po více než půl století – neodmyslitelným symbolem města nad Seinou. Těšit se můžete na šansony Édith Piaf, Charlese Aznavoura, Charlese Treneta, Lucienne Boyerové, Yvesa Montanda, Jacquesa Brela či Joséphine Bakerové.

Prostřednictvím originální scény, na níž nebudou chybět dobové dekorace ani videoprojekce, nás příběh přenese do pařížského Montmartru, umělecké čtvrti proslulé svými kavárnami, kabarety a divadly.

Samotný příběh se točí kolem mladé dívky Françoise, která přijíždí do Paříže za svým snem stát se umělkyní. V metropoli se přitom setkává se šansoniérkou Édith Piafbohémským umělcem Julesem žijícím ve čtvrti Pigalle. Právě milostné vzplanutí Françoise a Julesa za doprovodu romantických a okouzlujících písní činí z Paris The Show neobyčejné představení.

Na pódiu zazáří trojice herců a zpěváků, pětice hudebníků a jeden taneční pár. V titulní roli Françoise se opět představí herečka Stéphanie Impocová a v roli Julesa pak Jules Grison. Oba umělci se již setkali, a to při asijském turné proslulého francouzského muzikálu Roméo et Juliette. O roli Édith Piaf se letos podělí herečky Anne Carrerová a Mandy Ayachová.

Celé představení je dílem režiséra a producenta Gila Marsally, rodáka z Nice, který se původně věnoval jazzové hudbě a spolupracoval s řadou dnes již světoznámých umělců. Své producentské zkušenosti se Gil rozhodl zúročit v roce 2007, kdy dospěl k zásadnímu rozhodnutí – uvést své lehce nostalgické hry i v zahraničí.

Nemalý úspěch sklidila i jiná Marsallova představení, např. Édith Le Spectacle či Piaf! Le Spectacle, jež se dočkala téměř tří set repríz po celém světě. Nyní čeká i Paris Le Spectacle světové turné, které je naplánováno až do konce roku 2018. Ansámbl tak zavítá nejen do Čech, ale i do Španělska, Polska nebo Jižní Koreje.

Kdy a kde?

  1. listopadu 2016 v 19:30 – Divadlo Hybernia, Praha
  2. listopadu 2016 v 19:30 – Sono Centrum, Brno

экономное электрическое отопление частного доманародные средства для десенtransiberian

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email