Na večeři v rouše Evině? Jen pro mladé, štíhlé a bez tetování

2 min. čtení
shutterstock_94781839

Najíst se v restauraci bez oblečení, to už dnes není ve světě žádná novinka. V Londýně ostatně před nedávnem otevřeli veganskou provozovnu, kde se lidé v Evině rouše stýkají a dávají průchod svému přirozenému já. Ovšem v japonském Tokiu to pojali po svém a celkem prudérně. I když sem do restaurace zvou návštěvníky, aby se uvolnili, jejich podmínky pro vstup moc volnomyšlenkářsky nezní. Běda, když je někdo starý, ošklivý či tlustý!

Nahota, ale za jakou cenu?

Heslem nudistických restaurací je přirozenost. Jak vás příroda stvořila, přesně tak přijďte s kůží na trh, a to doslova. Odhoďte svršky, mobily a všechna elektronická zařízení a buďte sami sebou bez příkras a pomůcek. V japonské restauraci Amrita má ale provozovatel jinou představu. Smí sem jen ti hezcí.

Restaurace se bude otevírat na konci července, už teď ale vzbudila pozornost. O staré, povislé, tučné a potetované nemáme zájem, jako kdyby znělo z dlouhého seznamu zákazů. I kdybyste přece jen splňovali všechna estetická a věková kritéria, stejně ke stolu neusednete úplně nazí. Každý z návštěvníků si ke stolu musí navléct bizarní papírové spodní prádlo. Nakonec tak z nudistické restaurace rázem vzniká kočkopes.

Diskriminační požadavky?

Majitel jakékoliv firmy si může diktovat podmínky vstupu do své provozovny, jak chce, pokud tím neporušuje zákon. Tokijská restaurace se chová diskriminačně. Můžeme o tom mluvit, můžeme si na to stěžovat, ale to je asi všechno, co s tím skutečně můžeme dělat. Určitě se najde procento lidí, kteří sem přijdou alespoň ze zvědavosti.

Pod jakými podmínkami můžete usednout v papírovém prádle na židli? Každý, kdo má více než 15 kilogramů nadváhy, si místo u stolu zkrátka nezaslouží. Obsluha si navíc vyhrazuje právo vyhodit každého, kdo o sobě při rezervaci bude lhát a zkrátka nějaké to kilo navíc zamlčí. Bude odejit a ještě bez nároku na vrácení peněz. V Amritě se platí předem. Jako bič na tlouštíky tu mají k dispozici váhy, lidé si na přístroj musí stoupnout, pokud se jim okolo pasu podezřele rýsují pneumatiky.

Návštěvníci se věkově mají pohybovat v rozmezí od 18 do 60 let a nepřipouští se žádné tetování. Na oplátku vás obslouží vyrýsovaní barmani v tangách společně s polonahými číšnicemi. Obsluha se v rámci nacvičené show svlékne. Ještě že tak… Večeře v duchu biostravy a poutavé erotické vystoupení tu vyjde hosty v přepočtu zhruba na dvacet tisíc korun.

Kult čeho vlastně…

Japonská restaurace neoslavuje kult přirozenosti, ale kult pokrytectví. Ani ta nahota nemůže být úplná. Jestli je restaurace určená jen k tomu, aby se tu producírovali mladí a krásní lidé s papírovými kalhotkami, tak prosím. Ale nemluvme tu o nudismu nebo snad o přirozenosti.

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email