Chystáme se na ples… možná, že poprvé

3 min. čtení
plesová sezóna

Pozvali vás známí, dostali jste vstupenky pod stromeček nebo vás obdaroval šéf na firemním večírku? Pozvání na ples může přijít odkudkoli. Jenže vy jste najednou trochu znervózněli, protože si ani nedokážete vzpomenout, kdy jste na plese byli naposledy. Co na sebe, chodí to tam pořád stejně, co si mám vzít s sebou?

Nebojte se, nejste v tom sami. Vlastně jsme na tom všichni docela podobně. Začínali jsme v tanečních, možná nějaký ten školní ples, později pár firemních nebo reprezentačních a pak utrum. Kdysi jsme možná chodili na plesy docela pravidelně, ale s postupem času jsme ztráceli chuť nebo příležitost. Letos máme šanci to napravit, oprášit sváteční šaty a pobavit se zase trochu jinak.

Já mám plesy moc ráda, líbí se mi, že se můžu zase na chvíli proměnit v princeznu s krásnými šaty. Každý rok se snažím najít si čas, abych stihla alespoň čtyři, od těch vesnických až po ty „nafrněné“. Proto bych se s vámi chtěla podělit o tipy, na co nezapomenout a na co se připravit.

Mně se osvědčilo myslet hlavně na těchto pár maličkostí, díky kterým proplujete večerem zcela bezproblémově, a můžete se tak naplno věnovat tanci, svým přátelům nebo nápojovému lístku.

  • Pečlivě si pozvánku přečtěte. Ta vám totiž hodně napoví, co s sebou i co na sebe. Doporučený dress code dodržujte.
  • Mějte s sebou dostatek drobných. Budou se vám hodit do šatny, na tombolu, ale i na bar, hlavně na začátku, kdy jsou kasy místních barmanů ještě poloprázdné.
  • Jestli na ples nepřijedete autem, je lepší se přezouvat až na místě. Kozačky odložíte v šatně a do sálu ladně vejdete na vysokých lodičkách. A pokud navíc místo kozaček dorazíte v balerínách, máte možnost se v průběhu večera případně přezout do nich. Zejména jestli nejste zvyklá na vysoké podpatky, tuto možnost doporučuju. Dneska už to není nic neobvyklého a hlavně budete pořád za dámu. Opravdu nevypadá moc dobře, když boty necháte pod stolem a vyrazíte na parket na boso.
  • Vyhněte se kabelkám nacpaným k prasknutí. Do psaníčka sbalte jen nutnosti. Já si většinou vystačím s telefonem, do kapesníčků zastrčím rtěnku a do kapsičky odložím lístky z šatny a tomboly a peníze.
  • Odvoz z plesu si zajistěte dopředu. Buďto se domluvte, že pro vás někdo přijede, najděte si spoje MHD už doma, nebo alespoň hoďte do kabelky vizitku na taxi. Několik aut sice většinou stojí před místem konání, ta ale bývají rychle rozebraná.
  • Myslete na to, jaké občerstvení si dopřáváte. Česneková pomazánka nebo cibulové kroužky určitě nejsou tou nejlepší volbou.
  • Jste-li kuřačka, myslete na to, že budete často venku. Partnerovo sako je sice alternativa, mnohem elegantněji budete ale vypadat, když přes šaty přehodíte boa nebo hezký šátek.

Když se vám stane, že něco zapomenete doma, nezoufejte. Nenechte si zkazit večer tím, že jste doma nechala oblíbené náušnice nebo parfém. Když se uvolníte, budete se bavit a užívat si příjemnou společnost a hudbu, nikdo nic nepozná a budete vypadat krásně i bez těch maličkostí.

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email