Kanárské ostrovy

Jaro je sice za dveřmi, jak jste se už ale párkrát mohli přesvědčit, sníh může napadnout klidně i na Velikonoce. Pokud letos bude platit známá pranostika: „Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem, až přijde máj, vyjdeme v háj,“ na teplé dny si ještě chvíli počkáte. Raději byste se však, namísto brázdění zasněžených kopců, oddávali radovánkám na pláži? Potom jsou Kanárské ostrovy, nacházející se západně od hranic Maroka a Západní Sahary, určitě ideálním místem, kde si ohřát vaše zimou ztuhlá těla. Klima je tam totiž konstantně více než přívětivé.

Naštěstí se nejedná o jeden ostrov, vybírat dle chuti můžete rovnou mezi Gran Canarií, Tenerife, Fuerteventurou, Lanzarote, La Palmou, La Gomerou, El Hierrem či malinkatou La Graciosou. Zde je 30 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy tou nejlepší volbou:

 1. Je tam teplo! Průměrná roční teplota činí 22 stupňů, vyrazit se dá tudíž kdykoliv.
 2. Každý ostrov je úplně jiný. Nevěříte? Tak to jeďte omrknout!
 3. Hraje se tam nejvyšší jak fotbalová, tak basketbalová liga. (Gran Canaria)
 4. Najdete tam nejvyšší vrchol Španělska. Vrchol sopky Pico del Teide se tyčí v 3718 metrech nad mořem. (Tenerife)
 5. Rum, kam se podíváš! V městečku Arucas lze navíc navštívit palírnu, kde je kromě prohlídky také degustace všech produktů úplně zdarma! (Gran Canaria)
 6. Dá se tam studovat. Na výběr jsou hned dvě univerzity. Jedna na Tenerife, druhá na Gran Canarii.
 7. Chcete vidět nejstarší dračí strom na světě? Hned máte o důvod navíc! Skrývá se ve městě Icod de los Vinos. (Tenerife)
 8. Jídlo je famózní! Nemluvě o čerstvých rybách, ovoci a zelenině. Co takhle zkusit místní specialitu Papas Arrugadas con Mojo rojo?
 9. I vinař si najde své! Zejména na ostrově La Gomera je víno vyhlášené. A kozí sýr k tomu!
 10. Vládne tu absolutní klid. (El Hierro, La Palma, La Gomera, La Graciosa)

  El Teide, Tenerife, Kanárské ostrovy

  El Teide, Tenerife, Kanárské ostrovy

 11. Lidé jsou milí, vstřícní a pohostinní. Kanárci rozhodně nikam nespěchají.
 12. Od dvou do pěti odpoledne – to je siesta!
 13. Kanárské pláže se řadí mezi nejhezčí na světě. (Fuerteventura)
 14. Každý ostrov je hornatý a milovník turistiky se bude cítit jako v sedmém nebi. (všechny ostrovy)
 15. Večerní život je tam opravdu divoký!
 16. Věděli jste, že na Kanárech se každoročně pořádá druhý největší karneval na světě? (Tenerife)
 17. Snědé krásky na vás číhají opravdu za každým rohem.
 18. Příroda je skvostná! Vypovídá o tom nespočet národních parků. (Tenerife, Lanzarote, La Gomera, La Palma)
 19. Chcete na vlastní oči vidět, jak to vypadá na Měsíci? Na Kanáry je to blíž! Měsíční krajinu připomíná hlavně národní park Timanfaya. (Lanzarote)
 20. Že jsou Benátky v Itálii? Což o to, na Kanárech je ale mají taky. Městečko Puerto de Mogán je díky své podobnosti přezdívané jako Kanárské Benátky. (Gran Canaria)

  známá laguna a pláž Cofete, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

  známá laguna a pláž Cofete, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

 21. Na Kanárech je i Sahara. Tedy tzv. malá Sahara, jak mnozí nazývají duny Maspalomas. (Gran Canaria)
 22. Ještě jste neviděli černou pláž? Na Kanárech máte jedinečnou šanci. Písek je díky sopečnému vzniku ostrovů zbarvený právě do této barvy.
 23. Máte chuť na rybaření, surfování, potápění, jízdu na kole, golf nebo běhání? Možností je tam vlastně ještě mnohem víc!
 24. Je vaší vášní windsurfing? Pak pravděpodobně znáte místo zvané Pozo Izquierdo. Díky silnému větru zde vznikají ty nejideálnější podmínky, které pravidelně lákají jezdce z celého světa. (Gran Canaria)
 25. Vězte nebo ne, Siam Park je největší aquapark v Evropě. (Tenerife)
 26. Ještě jste neviděli kaktusovou zahradu? Tak hurá na Lanzarote! Čeká na vás více než tisíc druhů této bodavé rostliny.
 27. Až na konec světa! Ano, ostrov El Hierro byl až do objevení Ameriky považován za nejzápadnější místo na světě a procházel tudy dokonce nultý poledník.
 28. Dovedete si představit, jak vypadá nejmenší hotel na světě? V Las Puntas se pyšní právě touto raritou, zapsanou i v Guinessově knize rekordů. (El Hierro)
 29. Díky stále činnému vulkánu pod ostrovem si můžete vychutnat pokrmy připravené na bázi sopečného tepla. (Lanzarote)
 30. Nestačí? Snad vás k návštěvě přesvědčí fakt, že na Kanárské ostrovy zavítal i samotný Kryštof Kolumbus. V historické části Las Palmas naleznete jeho muzeum. (Gran Canaria)

Tak co, který ze tří desítek důvodů vás k návštěvě Kanárských ostrovů přesvědčí?vogla riverшнур для рыбалки купитьозовы межкомнатные двери ульяновские

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email