Těžkej Pokondr

Kdysi jsem četl, že pět minut smíchu nahradí patnáctiminutovou rozcvičku. Každý rok tímto způsobem intenzivně cvičím a nemohu se zbavit pocitu, že už sportuji vrcholově. Jedním z trenérů, kteří se na mé kondici úspěšně podepsali, byl i originální český projekt Těžkej Pokondr, který tvoří Roman Ondráček a Miloš Pokorný. Jejich přezpívaná cover verze hitu Saša jede se v roce 1996 podepsala na mé vyrýsované bránici stejně tak jako jejich další hity Nájem zvedej, Šopák anebo Vinetů.

Těžkej Pokondr Saudkovým okem

Těžkej Pokondr Saudkovým okem

Dnes neustále přepínám mezi rozhlasovými stanicemi Evropa 2 a Frekvence 1, kde oba protagonisté působí. Paradoxem je, že na prvním z rádií také působili a z pozice ředitelů objevili českému národu Leoše Mareše a později i Patrika Hezuckého. Jejich příznivci, potomci myslitele a génia Járy Cimrmana, dokonce třikrát po sobě nakoupili CD nosiče jejich hitů v takové míře, že se stali nejprodávanějšími hudebními interprety v ČR. Fenomén Těžkej Pokondr oslaví v letošním roce své 21. narozeniny třemi koncerty pod názvem VOKO BERE TOUR 2017.

Vyzpovídal jsem jednoho z protagonistů, Romana Ondráčka, a zároveň si ověřil, zda, slovy klasika, ani jedno (moje) voko nezůstane suchý…

Klasik říká, že do jedné řeky nelze dvakrát vstoupit. Návrat Těžkýho Pokondra si ovšem lze takto vyložit, nemyslíš?
Upřímně, Radku, to není žádný návrat. 🙂 My jsme to zatím ještě nikdy neuzavřeli, a proto žádný comeback nechystáme. My fungujeme úplně na pohodu. Točíme songy a klipy, viz YouTube pro Nadaci Movember, např. Kníra mám nebo Maraton s kňourem a také třeba Skriňa, čo ma drží nad vodou atd.

Nadace Movember se zabývá vážným tématem rakoviny. Jak tedy vůbec vznikla spolupráce mezi ní a vaším vtipným tandemem?
V roce 2012 nás oslovil náš kamarád Marek Rejman, který vlastní oficiální licenci pro ČR od kluků z Austrálie, kteří vymysleli a založili nadaci Movember, protože Jay Ceemu zemřel tatínek právě na rakovinu prostaty. 🙁 My jsme v té době ještě neměli nápad, jak s tím důstojně naložit, a přišla nabídka, abychom se stali ambasadory Movemberu pro ČR. Když jsme se o rok později na festivalu v Karlových Varech potkali s Johnem Travoltou, hned nám to secvaklo.

Těžkej Pokondr, Movember s Karlem Šípem a Petrem Spáleným

Těžkej Pokondr, Movember s Karlem Šípem a Petrem Spáleným

Symbolem Movemberu je knír, musíte si ho nechat růst celý listopad… MOustache je anglicky knír a listopad November, takže MOVEMBER. John Travolta – Horečka sobotní noci… Bee Gees – Night Fever! Vždycky nám na slovo „fívr“ naskakoval výraz „bíbr“ a bylo to. Vzniknul song Kníra mám!. Barry Gibb nám okamžitě dal povolení, protože Robin Gibb také zemřel na rakovinu, a navíc Barry Gibb i John Travolta podporují chlapy a hlavně nadaci Movember USA.

V roce 2016 vznikl další song z Horečky od Bee Gees – More Than a Woman, v naší verzi Maraton s kňourem. Do obou klipů jsme si pozvali kamarády z herecké branže, muzikanty i sportovce a bylo to na světě. Kluci z Austrálie nám moc poděkovali a napsali nám mimo jiné to, že tohle pro ně zatím od roku 2008 nikdo neudělal. 🙂 Poslední song a pochopitelně opět od Bee Gees – How Deep is Your Love – se v naší verzi pro Movember bude jmenovat Mám doktory rád. Objeví se v listopadu 2018 a nazpívá ji s námi v češtině sám Barry Gibb z Bee Gees. Tím se důstojně chceme rozloučit s ambasadorstvím pro Movember Foundation a předat to někomu jinému.

S jakými hity nás na vašem novém albu Star Boys překvapíte? Vyskytly se třeba nějaké problémy při jejich schvalování?
Problémy ani nebyly, spousta interpretů (a hlavně ze zahraničí) si od nás bere také písničky. Nám je to dnes už jedno. Dřív jsme se chtěli soudit, ale život není jen o penězích, tak ať si taky vydělají nějaké to euro. 🙂

Těžkej Pokondr - VOKO BERE TOUR 2017

Těžkej Pokondr – VOKO BERE TOUR 2017

Album Star Boys vyjde v pátek 13. října a tady je finální tracklist:

 1. KRETÉN…host: Matěj Ruppert
 2. SEN MŮJ JE MÍT…host: EET
 3. MY JSME ŠOUMENI…hosté: Adi & Tim & Ted
 4. SCHÍZY
 5. MARATON S KŇOUREM
 6. NEVÍM JAK TU BUCHTU ZBOUCHNOUT?
 7. HYNEK ČERMÁK…host: Hynek Čermák
 8. MÁ ASI KŘENA!
 9. NÁŠ JARDA JÁGR…hosté: Robert Záruba & Pavel Rímský
 10. J.A.R….host: Roman Holý
 11. SUPERSTAR
 12. ÚCTU KNÍŽKÁM
 13. TY SI SYN
 14. UŽ NECHCEM HULIT
 15. LEVHART
 16. JÁ SU SEXY!
 17. BLÁ, BLÁ, BLÁ

Kdy a kde se vaše narozeninové turné koná? Můžeme se znovu těšit i na bohatou výpravu a moderní taneční prvky?
Začínáme 23. 11. v Brně – Sono Club, pak 24. 11. Ostrava – Hala Tatran, 28. 11. Praha – Forum Karlín, a když se zadaří, tak ještě 29. 11. Praha – Forum Karlín. Pokud se najde čas, tak ještě máme nabídku jet tour Voko Bere na jaře 2018 do Plzně, Českých Budějovic a Ústí nad Labem.

Výprava i moderní netradiční prvky? Jasná věc! To k nám patří. 🙂 Kapela bude ta nejlepší z ČR: Boom! Band. Budeme mít i pár hostů, ale to je překvapení. 🙂

Těžkej Pokondr a Foo Fighters

Těžkej Pokondr a Foo Fighters

Vaše pohybové kreace, neobvyklá choreografie a profesionální výkony vyžadují dokonalou fyzickou kondici. Podělíš se s námi o váš systém tréninků a stravování? Museli jste si nějaké oblíbené gastronomické pochoutky odepřít?
NE! Miloš nejí a ztloustnul jako bizon. 🙂 Já jím a piju celkem pravidelně a jsem naopak v dokonalé kondici. Mě třeba Petr Čadek a Honza Onder lámou do StarDance, ale to se uvidí v roce 2018, talentu prostě neporučíš. 🙂

Klíčové ovšem bude i dodržování pitného režimu. Sestavujete si ho sami, nebo využíváte služeb externích specialistů na zdravou výživu?
Děláme si ho sami. I na pitný režim jsme tak trochu specialisté. 🙂 Zásadní je tatranský čaj, hruškovice, slivovice… prostě to, čo má fasa gule. 🙂

Není tajemstvím, že jste oblíbenci té krásnější poloviny lidstva napříč generacemi. Máte pro ženské publikum přichystán nějaký hit, kterému věříte, že se promění v megahit?
Máme. Je to song o našem oblíbeném herci a jmenuje se Hynek Čermák.

Těžkej Pokondr a George Michael

Těžkej Pokondr a George Michael

Představ si, že máte neomezený rozpočet a na své koncerty si můžete pozvat 3 zahraniční hosty. Kteří by to byli a proč?
Barry Gibb z Bee Gees, protože má nadhled a vždy nám dává povolení ke svým songům pro Nadaci Movember. Je to úžasnej borec a máme rádi i Horečku sobotní noci – tak by měl vypadat náš koncert. Prostě fajn mejdan.

Druhý borec je Dave Grohl z Foo Fighters, tolik energie zatím nikdo neumí nadělit jako Dave! Koneckonců si to můžete ověřit 27. 6. 2017 v O2 Aréně.

A poslední a nejzásadnější člen naší zahraniční party byl do minulých Vánoc můj nejzásadnější interpret, který nás ovlivnil v muzice, George Michael. Škoda, už nedorazí, ale stejně se s ním na našem Voko Bere Tour důstojně, ale i po našem vtipně rozloučíme.

Rád bych poslední otázkou ukončil dlouholeté spory v nespočtu českých rodin: Romane, kdo je ve vaší dvojici lepší zpěvák a tanečník a co si myslíš o Těžkým Pokondru?
Je to velmi jednoduché. Miloš je lepší na rockové songy a Roman táhne zbytek, asi proto jsme spolu 21 let! A Pokondr je dnes moc fajn značka, stejně jako Nike nebo Coca Cola. 🙂

Díky za inspirativní rozhovor. Potvrzuji, že u mne voko po poslechu nových hitů suché nezůstalo, upřímně se těším na koncert a nepochybuji o tom, že každý voko, který zahlídne a zaslechne Těžkej Pokondr, bude plný smíchu, hudby a dobrý nálady…

Zdroj foto: archiv Težkej Pokondr

стоматология прайс листкак подключить hdmi от ноутбука к телевизорузимние сапоги для рыбалки

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email