5 Čechů, kvůli kterým stojí za to sledovat nový ročník NHL

4 min. čtení
yakub88 / Shutterstock.com

Tak je to zase tady! Léto uteklo jako voda, hokejoví fanoušci ještě ani nestihli vydýchat zářijový Světový pohár a už se opět rozjíždí kolotoč zápasů nejslavnější hokejové soutěže na světě – kanadskoamerické NHL. Globálně budou samozřejmě nejsledovanější výkony největších hvězd Crosbyho, Ovečkina, Kanea nebo nadějných zámořských mladíků McDavida s Matthewsem. Ale i tuzemský divák si pořád může přijít na své. Počet českých hokejistů za mořem se sice rok od roku snižuje, přesto se stále najdou hráči, kteří mohou ve svých klubech zastávat klíčovou roli. V našem výběru přinášíme pět Čechů, jejichž hra by vám v nové sezoně NHL neměla uniknout. 

  1. Jaromír Jágr, Florida Panthers, 15. února 1972 (44 let)

Bez jakéhokoliv přehánění a pochlebování největší hrající legenda současného hokeje. Jágr je sám o sobě obrovský pojem, hráč, který svým uměním na ledě i mimosportovním vystupováním dokáže strhnout davy. Pokud získá alespoň dvaadvacet kanadských bodů, dostane se v historickém bodování NHL už na druhé místo hned za nepřekonatelného Wayna Gretzkyho. Na Floridě na něj znovu budou hodně spoléhat, jeho útok s mladíky Barkovem a Huberdeauem v minulé sezoně fungoval skvěle a česká osmašedesátka by měla opět dostat potřebný prostor k tomu, aby mohla hrát hru, na niž je zvyklá. Sám Jágr se podle svých slov cítí výborně a vůbec si nepřipouští, že v únoru už mu bude pětačtyřicet let. Každý jeho zápas bude českými fanoušky hojně sledovaný a dá se čekat, že Jaromír ještě v NHL poslední slovo rozhodně neřekl.

  1. Jakub Voráček, Philadelphia Flyers, 15. srpna 1989 (27 let)

Nejlépe placený český hráč by měl být jednou z hlavních opor Philadephie. V NHL už má odehráno více než 600 zápasů a je takřka v ideálním hokejovém věku. Před dvěma lety prožil svou nejúspěšnější sezonu, kdy v základní části získal jedenaosmdesát bodů a do posledních zápasů bojoval o titul nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Loňský ročník měl především kvůli pomalejšímu rozjezdu slabší, teď ale znovu věří, že pomůže dotáhnout Flyers do playoff. Jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co může český hokej v současné době nabídnout.

  1. Petr Mrázek, Detroit Red Wings, 14. února 1992 (24 let)

Nejnadějnější český brankář by měl v Detroitu znovu odchytat podstatnou část zápasů. Loni jich bylo čtyřiapadesát a Mrázek vytlačil z pozice jedničky zkušeného Howarda. Letos by jich mohlo být ještě o něco víc, Detroit bude na ostravského rodáka zřejmě hodně spoléhat. Tým už nemá takovou ofenzivní sílu jako v posledních letech a pokud se chce podívat do bojů o Stanley Cup, vyrovnané a jisté výkony brankářů budou pro klubový úspěch nezbytné. Mrázek má obrovský potenciál, který může klidně proměnit v zisk Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře celé NHL.

  1. David Krejčí, Boston Bruins, 28. srpna 1986 (30 let)

Kvůli zranění přišel o Světový pohár, o to větší bude mít motivaci ukázat, že českému týmu mohl být hodně platný. V NHL nikdy nehrál za jiný klub než Boston, a to už vstupuje do své jedenácté zámořské sezony. I proto si v klubu udělal dobré jméno, má funkci asistenta kapitána a také hodně prostoru na ledě. Kariéru mu komplikují častá zranění, ale pokud mu zdraví vydrží, mohl by v silném celku Medvědů patřit i k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže.

  1. David Pastrňák, Boston Bruins, 25. května 1996 (20 let)

Krejčího spoluhráč z Bostonu a jeden z největších talentů českého hokeje. I přes svůj mladý věk patří v klubu do prvních dvou formací, díky čemuž by mohl být hodně produktivní. To naznačil hned úvodní zápas sezony, kdy dvacetiletý mladíček nastoupil v prvním útoku po boku Marchanda s Backesem a na vysoké výhře Bostonu se podílel čtyřmi body za dva góly a dvě asistence. Ohromný příslib, který už ale zároveň není žádný nezkušený zajíc. V prvních dvou sezonách se s tempem NHL pořád trošku sžíval, letos už by to mohl rozbalit naplno.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email