Petr a Gabriela Koukalovi

Gabriela Koukalová (pro mnohé z nás už navždy Soukalová) je klenot s mnoha rozličnými fazetami. Je držitelkou Zlatého glóbu z roku 2015 a těší se velké oblibě nejenom pro své výkony, ale i skromnost a smysl pro fair play. Němka Laura Dahlmeierová, která po Gábině nekompromisně převzala žluté číslo vedoucí ženy Světového poháru, o ní tvrdí, že je nejkrásnější sportovkyní na světě. Nepochybuji o tom, že v tomto ohledu se nikdo z naší méně půvabné poloviny lidstva s Laurou určitě hádat nebude. Gabriela je vystavena neskutečnému mediálnímu tlaku, všichni už jsme si tak nějak „zvykli“ na její pravidelné umisťování na bedně a já jsem velmi rád, že si našla i ve svém nabitém programu prostor pro malý rozhovor…

Gábino, velký respekt k vašim dosavadním výsledkům a gratulace k prvnímu místu z Nového Města na Moravě. Jaký je váš recept na odpočinek a relaxaci po takovém výkonu?
Děkuji za gratulace a milá slova! Recept na odpočinek? Ten nejlepší je SPÁNEK. Myslím si, že mnoho lidí podceňuje jeho blahodárné účinky a důležitost. A relaxace? Nejvíce zrelaxuji u malování či jiné tvorby. 

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová

Váš manžel Petr se v rozhovoru pro náš magazín zmínil, že mu zpíváte i ve sprše. Jaké písně tvoří vaši hitparádu pod tekoucím proudem?
No vidíte, další relaxace 🙂 Většinou si zpívám písničku, která mi zrovna uvízla v hlavě, když jsem ji třeba slyšela přes den v autorádiu nebo třeba na stadiónu při tréninku. Nemám žádný pravidelný playlist, hodně se to mění podle nálady nebo úplně náhodně.

Zajímalo by mne, jakou hudbu ráda posloucháte. Můžete se s námi podělit o své oblíbené české i zahraniční interprety/písně?
Líbí se mi tolik interpretů! Mám ráda Anetu Langerovou, Adele, Chinaski, Red Hot Chili Peppers… je to vážně velká směsice a nemám žádný vyhraněný vkus.

Jak je to s hudbou u vašeho manžela? Posloucháte stejnou muziku, anebo má Petr jiný vkus?
Na prvním rande jsme zjistili, že máme stejný vyzváněcí tón. Z asi milionu písniček jsme tam oba měli Happy od Pharrela Williamse 🙂 Máme hodně podobný vkus nejen na hudbu, občas je to až strašidelné, jaké zažíváme „náhody“ 🙂

Pokud by měl Petr zazpívat něco na oplátku vám, jaká by to byla píseň?
Písničku Miláček žen a vetešníků, kterou za jedno odpoledne složil Michal Horáček a nazpíval Jaromír Nohavica jako čest památce zesnulého Petra Hapky.

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová

Vaše zpívané songy VenusThe Shoop Shoop Song se mi líbí, ale mimořádně mě bavila vaše úvodní píseň k Petrovu projektu STK PRO CHLAPY. V duetu s Petrem Nasty Cerhou působíte neskutečně jistě, jako profesionální zpěvačka…
To mě moc bavilo, byla to skvělá zkušenost! Nasty i celý tým, který na tom songu spolupracoval, byli úžasní a já na to dodnes ráda vzpomínám! Důležité je, aby ten song pomohl chlapům uvědomit si, že by se o sebe měli pořádně starat a že pro ženu je zodpovědný chlap daleko víc než nějaký frajírek!

Je o vás známo, že vládnete mimořádnými uměleckými sklony. Kromě výborného zpěvu jste i dobrou grafičkou. Co stálo za rozhodnutím vystudovat uměleckou průmyslovku?
Byl to asi projev takové rebelie uvnitř sebe sama. Rodiče mě hodně tlačili ke sportu a já si našla jako protiváhu umění. Bavili mě lidi z uměleckých oborů, byli úplně jiní než sportovci a trenéři a já s nimi vždy skvěle zrelaxovala. Vždy jsem ráda kreslila nebo dělala nejrůznější plastiky.

Pokračovala jste na Vyšší odborné škole medailérské. Při zpěvu z vás čiší ohromný temperament, ale rytectví vyžaduje trpělivost, máte ji?
To je moje nejsilnější vlastnost. Asi i díky ní jsem vždy na střelnici takovou dobu 🙂 Nechci zmáčknout spoušť, dokud nejsem úplně uprostřed terče, i kdyby to mělo trvat věčnost! Mám ráda prakticky všechny činnosti, kde je trpělivost klíčem k úspěchu.

Jaké další umělecké obory vás zajímají?
Miluji architekturu a sochařství. Hodně mě zajímá historie jednotlivých vývojových etap těchto oborů. Zajímám se o významné autory dané doby, hledám, co byla jejich inspirace, jak asi v té době přemýšleli…

Petr a Gabriela Koukalovi

Petr a Gabriela Koukalovi

Inspiruje vás manžel i umělecky? Pokud byste měla vytvořit pro Petra dvě medaile – jednu k ukončení kariéry a jednu do začátku jeho života bez profesionálního sportu – jaké stěžejní motivy by na nich neměly chybět?
Inspiroval mě k natočení STK Songu a inspiruje mě vlastně každý den. Je neskutečně schopný a pracovitý. Motivy často vymýšlím týdny i měsíce, protože to je to nejdůležitější. Kdybych si to chtěla zjednodušit, tak sportovní bude mít motiv olympijských kruhů, protože to bylo to, co ho vždy hnalo dopředu, co mu určitě výrazně pomohlo i v uzdravení z těžké nemoci, a zároveň je to jeho velký úspěch – probojovat se ve sportu s tak výraznou asijskou nadvládou na troje olympijské hry, to je neskutečné. A medaile k začátku života po sportu? Tam bych asi nějak ztvárnila jeho nadační fond, projekt STK PRO CHLAPY a touhu pomáhat lidem. Nebo rovnou touhu zachraňovat chlapské životy. Cítím, že to je teď jeho největší motor.

Co byste našim čtenářům, a vlastně nejenom jim, popřála do roku 2017?
Hlavně pevné zdraví. Vím, že je to dneska už tak trochu fráze, ale nic důležitějšího opravdu na světě není. No a kromě zdraví také životní nadhled a schopnost nebrat se tak vážně a umět si ze sebe udělat legraci 🙂 Mějte se krásně a děkuji za rozhovor!

Já děkuji za vaše přání i nadhled. Fandíme vám, takže se nebojte s námi v novém roce pořádně vyběhnout a vystřelit si z nás 🙂

Zdroj foto: archiv Gabriely Koukalové

болонская удочка купитьотправка покупки из китая в украинулечение зубов недорого

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email