Rok 2017 bude ve znamení ohnivého Kohouta

3 min. čtení
2017 rok ohnivého Kohouta

Minulému roku vládla ohnivá Opice a byl, stejně jako tohle nenechavé zvířátko, plný nečekaných změn, vyhrocených konfliktů a napětí. Podle čínského horoskopu je však ohnivý Kohout vyrovnanější znamení, a tak se snad můžeme těšit na vytoužený klid.

Tradice čínského horoskopu

Čínský horoskop má velmi dlouhou tradici, první zmínky o něm jsou dokonce pět tisíc let staré. Je odvozen nikoliv od pohybu Slunce, ale Měsíce (lunární). Začátek roku spadá na přelom ledna a února. Rok ohnivého Kohouta začne 28. ledna 2017 a skončí 15. února 2018. Krom Kohouta je v čínském horoskopu ještě dalších jedenáct znamení: Krysa, Buvol, Tygr, Králík, Drak, Had, Kůň, Ovce, Opice, Slepice, Pes a Prase. Každému roku vládne jedno zvíře, které se navíc pojí s jedním z pěti elementů: kov, oheň, voda, dřevo, či vzduch. Jaký je tedy ohnivý Kohout?

Kohout, ochránce rodinného štěstí

Znamení ohnivého Kohouta, který je prý ze všech Kohoutů nejlaskavější, se vyznačuje důrazem na určité hodnoty. Jsou to především rodina a poctivá práce. Zároveň je mu však připisována marnivost a hrdost, protože se rád předvádí svými barevnými pérky. Kohout je také dost tvrdohlavý, a pokud je přesvědčen o své pravdě, jen těžko ho někdo zviklá. Říká se, že je nositelem pěti ctností: moudrosti, odvahy, poctivosti, čestnosti a shovívavosti. Tak snad plný ctností bude i nadcházející rok.

Láska, peníze a práce v roce 2017

Pro Kohouta jsou rodinné vztahy na prvním místě, je tak nasnadě, že bude lásce přát. Pozor ovšem na to, že nemá rád lásku přelétavou, ale naopak tu trvalou. Fandí manželství a dlouholetým vztahům, flirtům anebo mileneckým poměrům naopak v tomto roce pšenka příliš nepokvete. Stoupat by však měl počet uzavřených sňatků a narozených dětí. Nezadaní mají velkou šanci, že jim do života vstoupí ten pravý.

Co se týče pracovního života, kariérní postup v následujícím roce čeká především na ty, kteří se neštítí tvrdé práce. Pokud chcete naopak zbohatnout rychle a snadno, moc štěstí příští rok nečekejte. Ohnivý Kohout je praktický a pracovitý a má rád svůj pořádek, proto kokrhá každý den ve stejný čas.

V minulosti docházelo v letech, kdy vládl Kohout, k převratným technickým objevům. Například lidé poprvé stanuli na Měsíci, byl uskutečněn první nadzvukový let a byla spuštěna populární stránka youtube. Bohužel však v těchto letech také často udeřily přírodní katastrofy, jako například hurikán Kathrina.

Legenda o Buddhovi

Pokud vás zajímá původ jednotlivých znamení, která se v čínském horoskopu objevují, tak vězte, že se váže k jedné legendě. Buddha před svým odchodem ze světa sezval k sobě všechna zvířata, aby se s nimi rozloučil. Přišlo jich však jen dvanáct. Aby je za jejich přízeň odměnil, každému z nich přiřkl vládu nad jedním rokem. A to podle pořadí, v jakém k němu přišla. Některé prameny se ale liší v důvodu, proč Buddha zvířata sezval, někde jsou uváděny jeho narozeniny, jinde oslava Nového roku.

Na závěr lze jen dodat, že další rok ohnivého Kohouta bude až v roce 2077. Ten následující si proto pořádně užijte!

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email