Někdy si připadám jako Bridget Jonesová. Je to neustálý boj trefit se do trendy norem, abych mohla být se sebou spokojená. A je tenhle na první pohled snadný plán vůbec někdy dosažitelný? Za prvé, musím být štíhlá. Nebo aspoň působit štíhlým dojmem. Protože když si na sebe obléknu loňské kalhoty, nesmím v nich vypadat jako přidušená Věstonická Venuše. Za druhé: proč bych si proboha měla na sebe brát loňské oblečení? Přece musím být šik a jít s dobou. Nalíčit se a nepřehnat to; nikdo nestojí o další Marfušu. A pak ty vlasy! Říká se tomu ještě přirozený odrost, nebo už je čas objednat se ke kadeřníkovi? A ty nehty!

Je toho hodně a leccos lze nějak ukočírovat. Naštěstí se my holky dokážeme vždycky vzájemně podpořit (Bože, co to má na sobě! To myslí vážně? Nechci vypadat jako drbna, ale obdivuji tu odvahu vyjít v tom na ulici, jenže to se pak nemůže divit, že…).

Pro mě bylo dlouho těžkým bojem udržet si nějakou rozumnou váhu a v obdobích, kdy se mi nedařilo, to umět alespoň dobře zakamuflovat.

Vyzkoušela jsem ledasco, ale na jedinou metodu nedám nikdy dopustit. Je to akupunktura. Když už jsem se na mateřské po dvou dětech pomalu začala smiřovat s tím, že velikost X(X)L je vlastně tak akorát, potkala jsem svou bývalou kolegyni. A zírala (nebylo to slušné, ale stalo se), jak z dříve krásné barokně vypadající dámy je najednou nádherná štíhlá kočka! Co se stalo? To musím vyzkoušet!

Upřímně, za běžných okolností bych tomu stěží věřila: dvě jehličky v uchu? To snad nemůže myslet vážně! Zoufalství mě dovedlo do poradny léčitelky a k úbytku 17 kilogramů. Pravda, za těch pár let jsem čtyři nabrala zpátky. A stejně bych chtěla ještě spoustu shodit, ale v tom jsme my ženský prostě nenapravitelný: pořád nespokojený (ale já to dám!).

Metoda hubnutí s akupunkturou, jak jsem pak díky surfování po internetu zjistila, není všude stejná. Někde vyjde dráž, jinde levněji, orientačně se pohybuje od jednoho až ke dvěma tisícům korun. Nehledala jsem žádný kompromis a vyzkoušela přesně to, co má kolegyně.

Principem jsou dvě jehličky v uchu na pevně daných bodech po určitý časový úsek; doporučuje se po dobu třech týdnů s pravidelnou výměnou a kontrolou zhruba po sedmi dnech. Jedna „vypíná hlad“ a druhá napovídá mozku, aby spaloval tuky, nikoliv svaly. Úžasné co v dávných dobách ve starověké Číně nevymysleli! Metoda stará přes sedm tisíc let a pořád funguje.

Po celou dobu kúry jsem konzumovala jen drobnosti, tu mrkvičku, tu rajčátko… Kamarádi na mě koukali s nedůvěrou (Koketuje snad s anorexií? A počkej na ten jojo efekt! Ta bude vypadat!) Jenže ono ne. Po dobu kúry jsem byla plná energie, vitální, zhubla jsem (a hlavně v pase! To je směrodatný ukazatel při úbytku tuků v těle) a žádný jojo efekt se nekonal.

Aktuálně mám další plány, protože my ženské máme v sobě genetický kód permanentní nespokojenosti. A já se připravuju na další úžasné akce, jak být víc fit.где лучше работать в польшеалюминиевые кастрюлимедицинская справка 086

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email