Pročtěte se ke krásnému opálení

Právě začaly letní prázdniny a zase všechno vypuklo na plné pecky! Dovolené, výlety, zájezdy, opalovačky, relax, koupačky apod. Každý vášnivý čtenář proto už v těchto dnech netrpělivě prohledává weby, aby si na toto období “nicnedělání” zajistil ten nejlepší přísun psaných příběhů a velkolepých románů. Jaké tituly tedy budou hrát letošní léto prim? Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější!

J. K. Rowlingová na druhou

Jako první ve vašem cestovatelském batůžku nesmí chybět kniha nadané spisovatelky J. K. Rowlingové (vystupující u tohoto románu pod pseudonymem Robert Galbraith) s názvem Hedvábník. Jedná se již o druhý případ soukromého detektiva Cormorana Strika, který ovšem pouze volně navazuje na loňský bestseller Volání Kukačky. Pokud jste tedy ještě s tímto “čmuchálkem” neměli tu čest, můžete se i tak s klidným svědomím pustit do luštění jeho dalšího případu. Ten se bude točit okolo tajemného zmizení spisovatele Owena Quina. Jako v každé správné detektivce i v této knize postupně vychází na povrch nečekané souvislosti a další indicie, které nakonec celý případ obrátí vzhůru nohama. Máte-li tedy rádi napětí, propracované postavy i detaily, rozhodně se máte na co těšit! A ani řvoucí děti u bazénu vás nevyrvou z víru vášní!

Další kriminálka na dlouhé letní večery

Jste-li skutečně zapáleným čtenářem, jméno Jo Nesbø vám určitě není neznámé! Tento velmi produktivní pětapadesátník letos přišel s dalším dílem své velkolepé krimi série, jež slaví úspěch po celém světě. Kniha s názvem Policie vás tentokrát zavede na tajemná místa, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly dosud objasněny. Právě zde jsou nalezeny další oběti, a to mrtví policisté, kteří tyto zločiny kdysi vyšetřovali. Stopy nejsou, nikdo nic neviděl, policie nemá ani nejmenší potuchy, kdo by mohl být vrahem. Kniha Policie vás tedy, stejně jako předchozí díly, okamžitě vtáhne do děje a pustí až po přečtení poslední věty. V rámci svého vlastního bezpečí proto tuto knihu nečtěte na přímém sluníčku, neboť hrozí riziko velkého spálení!

Oddechový komický román

Z děsivých vražd a kriminálních případů se nakonec přesuneme k oddechovému humornému románu spisovatele Jonase Jonassona. Toto jméno si můžete spojit například s již zfilmovaným příběhem Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel. Pro volné chvíle u moře byste si tedy rozhodně neměli zapomenout přibalit i jeho další román, a to Analfabetka, která uměla počítat. Celý příběh se točí okolo hlavní hrdinky Nombeko, která se dokáže z vynašečky latrín na předměstí Johannesburgu dostat až do mezinárodní politiky. Jak? To si musíte přečíst sami! My na závěr jen dodáváme, že byste se měli připravit na obrovskou dávku humoru, nepředpokládaných zvratů a vtipných historek. Rozhodně tedy knížku neotevírejte na místech, na kterých se nečekané výbuchy smíchu příliš nehodí!как сделать смс рассылку бесплатноmp2 roma фабрика мебелиbetonmarkets бонус

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email