úprava nehtů

Pryč jsou doby, kdy jsme na ulici potkávali ženy, které vystavovaly na odiv své silikonem vylepšené poprsí, a díky bohu už nefrčí ani rty à la kačer Donald. Stále ale existuje mnoho žen, které se bez nějaké té umělotiny nehnou z domu. Koneckonců trh je široký, a tak mít umělé vlasy, řasy nebo nehty je dneska více méně standard. V případě, že jsou používány s dostatkem soudnosti, proč ne. Já osobně však nejsem přílišným zastáncem těchto zkrášlujících metod.

Umělé řasy nosím pouze na plesy a vlasy mi naštěstí rostou vlastní, takže jiné nepotřebuji. Co ale nechápu vůbec, jsou ty plastové nádhery, které si některé dámy nechají udělat na svých nehtech. Nevím, zda je používají místo zbraně, nebo volí strategii kdo to uvidí, uteče, každopádně tady často o nějaké soudnosti nemůže být ani řeč.

Nevím, jak jste na tom vy, ale mě berou mdloby, jen když procházím kolem kosmetických salonů, kde si ženy nechávají své nehty upravovat. Prvně si připadám jako Alenka v říši divů z množství přeplácaných reklam, plakátů, nabízených ozdob a příkras, a co je důležitější, při tom neskutečném odéru, který se ze salonu line, se klaním všem, kdo v něm vydrží sedět déle než 10 minut.

Pečujte o své nehty sama

Samozřejmě trochu přeháním, nicméně pravdou zůstává, že já se o své nehty nejraději starám sama. Mám totiž štěstí, že mi rostou celkem pevné a netřepí se. I přesto ale vyžadují určitou péči. Ráda bych se s vámi podělila o pár tipů, které se mi osvědčily:

  • Pravidelně své ruce peelingujte – stačí jemný peeling, který používáte na obličej – budete je pak mít krásně jemné.
  • Nejlépe denně si ruce krémujte. Zkuste i bavlněné rukavice, které jsou k dostání v drogeriích. Díky nim se nemusíte bát, že si krém hned setřete. Nemusíte ho vybírat podle ceny, někdy zkuste i obyčejnou indulonu nebo olej. Sem tam ale vyzkoušejte prostředky prostřídat, vaše pokožka to ocení.
  • Odstřihněte záděrky, ztvrdlou kůžičku a další nedokonalosti. Nakonec si okolí nehtů zpilujte jemným pilníkem.
  • Nejměkčím pilníkem přejeďte i nehtové lůžko (zpilujete tím případné roztřepené části) a nakonec vyleštěte. Nejlépe přes noc nalakujte nehty výživným olejem. Není sice nejlevnější, ale já mám ten svůj už více než rok a stále není prázdný. Právě tento olejíček je totiž malým zázrakem, díky němuž budou vaše nehty o poznání pevnější, a to hned po první noci.
  • Co se týče lakování, nezapomínejte dávat průhledný podklad nad i pod barevný lak. Zejména pokud stejně jako já lakujete často a střídáte různé barvy. Nehty vám nezežloutnou a laky na nich nebudou nechávat barevné mapy. Vrchní lak barvu chrání, kryje a dodává jí lesk. A pro vás, které se domácího lakování bojíte, mám povzbuzení. Všechny jsme začínaly tak, že jsme měly barvu všude, jen na těch nehtech jí bylo málo. Je to jen o cviku, opravdu. Já si dnes lakuju nehty zpravidla třikrát do týdne a bez jediného čmárnutí vedle. Když se do toho dostanete, mrkněte na inspiraci z internetu. Pak si už můžete vyhrávat s různými ozdobami, styly lakování, mixováním barev apod.
  • Poté, co si nehty odlakujete, nezapomeňte si umýt ruce. Pokud totiž odlakovač nespláchnete, bude vám dál nehty vysušovat, a to přece nechcete.

Ať už preferujete nehty neonové, gelové nebo přírodní, vždycky je nakonec nejdůležitější to, aby byly upravené. Okousané nebo špinavé totiž skoro bijí do očí. Možná ještě více než napůl sloupaný lak.bestbinarвиды рисунка протектора зимних шинкакой лучше купить ноутбук

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email