svatební hosté

Ačkoli sníh už pomalu mizí i z těch nejvyšších vrcholků hor, bílé barvy se nezbavíme. Ba naopak začíná sezona, kde bílá hraje prim. Hádáte správně… svatební sezona už klepe na dveře. Každý si pro svůj den D přeje co nejhezčí počasí, sluníčko až do večera a příjemné teploty. Není se tedy co divit, když s prvními jarními dny startuje i období svateb, které trvá zpravidla až do podzimu.

Pokud jste i vy na nějakou svatbu zváni, čtěte dále, na co nezapomenout a jak se na daný den připravit:

  • Ať už dostanete pozvánku v klasické tištěné podobě nebo elektronickou, vždycky potvrďte, že vám dorazila a zda se svatby zúčastníte. Pořadatel tak bude mít lepší představu o tom, s kolika lidmi má počítat, a nebude později překvapený, že se na svatbě objevíte neohlášeně.
  • Respektujte informace napsané na pozvánce. Pokud je vyžadován společenský oděv, opravdu není vhodné přijít v riflích. Dopředu si také zjistěte adresu a místo konání a dorazte s časovým předstihem. Nikoho pak nebude zajímat vaše pokažená navigace, když se budete „nenápadně“ soukat do kostelních lavic a rušit probíhající obřad.
  • Často se také na pozvánce dočtete i to, jaký dárek by novomanžele potěšil nejvíce. Pokuste se těchto doporučení držet, i přesto, že byste jim nejradši věnovali skok padákem a oni trvají na finančním obnosu. Navíc vezměte v úvahu, že pokud spolu už nějakou dobu žijí, opravdu nepotřebují mixér ani nástěnné hodiny. Finanční dary jim pomohou zaplatit jejich vysněnou svatební cestu a budou vám vděční mnohem více než za vaše dobře míněné, ale naprosto nepoužitelné dary.
  • Pamatujte na to, že co řekne nevěsta, to platí. Pokud vám tedy řekne, ať jí nekupujete květiny, opravdu se nezastavujte v květinářství „jen pro malinkou“ kytičku. Třeba má plány, o kterých nemusíte vědět, nebo hned druhý den odjíždí a květiny by v prázdném bytě uvadly. Pokud se ale naopak o ničem podobném nezmíní, bývá zvykem nevěstě květinu darovat během gratulací po obřadu. Chcete-li být originální, vyberte místo klasické vazby květinu v květináči. Nemusí to být zrovna kaktus, ale třeba orchidej se vzkazem „Ať vaše láska vzkvétá jako tato květina“ určitě nikoho neurazí.
  • Vezměte si s sebou finanční hotovost. Častým programem totiž bývá tombola nebo dražba, jejichž výnos má novomanžele podpořit v jejich začátcích. Tak ať máte za co soutěžit. Navíc na některých rautech se předpokládá, že si hosté budou platit nealko/alko. Buďte tedy připraveni i na takovou možnost a nebudete zaskočeni absencí bankomatu.
  • Pamatujte, že oslavy často nekončí dříve než nad ránem. Zvažte tedy, zda se vám vyplatí vzít si s sebou něco teplejšího na sebe a přezutí. Málokdo totiž vydrží tancovat celou noc v lodičkách. V balerínách pořád budete držet dress code a navíc, ono po půlnoci už bude málokoho zajímat, co máte na sobě.
  • Myslete na cestu domů. Pokud novomanželé nezajišťují ubytování nebo odvoz, včas se domluvte se známými, kteří budou ochotni pro vás přijet i pozdě v noci, nebo si najděte taxi, které vás nezruinuje.

Přeji vám i všem ostatním svatebčanům, abyste si ten slavnostní den užili na maximum. Nenechte se rozhodit drobnostmi. Za chvíli už si nikdo nevzpomene, že máte stejné šaty jako družička nebo jste při gratulacích šlápli ženichovi na nohu. Na takové maličkosti každý zapomene, důležitá je celková atmosféra a slavnostní nálada. Važte si toho, že novomanželé chtějí strávit tento významný den i s vámi, a radujte se. Jste přeci svědky toho, že někdo stále věří, že svatba má smysl. A třeba právě jim to klapne – šťastně až do smrti.монопод цена москвачугунная посуда запорожьескважина на песок отзывы

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email