jak sbalit kufr

Neznám tajný recept, jak nafouknout kufr. Neumím ho ani začarovat tak, aby váha na letišti ukazovala 23 kg, i když v něm máte půl botníku, a šatní skříň dokonce celou. Marně se snažím sehnat přesně takovou kabelku, jakou měla Hermiona – správně, to mluvím o kouzelné kabelce velikosti psaníčka, do které se vám v pohodě vleze cokoli, na co si vzpomenete, aniž byste se museli zabývat maličkostmi, jako je prostor nebo váha.

Než někdo podobnou tašku objeví i v reálném světě, nezbývá než i nadále bojovat s omezeným prostorem, neposlušnými zipy a váhovým limitem. Protože i mě čeká cesta za oceán, už pár týdnů sjíždím nejrůznější blogy, video návody a „zaručené“ tipy cestovatelů. Jak tedy do kufru zabalit všechno, co by se během několika měsíců cestování mohlo hodit?

  • Nejdůležitější je si uvědomit, s jakým cílem odjíždíte. Pochopitelně bude vaše zavazadlo vypadat jinak, pokud máte v plánu jet pozorovat stádo zeber do Afriky, a jinak se zabalíte na pařížský fashion week. Je bláhové myslet si, že si vezmete všechno. Strýček Příhoda holt bude muset něco vydržet.
  • Napište si seznam všech věcí, které si plánujete vzít s sebou. Rozdělte do kategorií oblečení, drogerie, elektronika, boty apod. Postupně si uvědomíte, že brát šest párů bot je opravdu zbytečné, když si vystačíte se třemi. Zjistíte, že nepotřebujete ke každému přístroji jinou nabíječku, protože dnes už jsou porty na přístrojích více kompatibilní, a stačit vám tedy bude pouze jediná. Za měsíc vám ze seznamu zmizne podstatná část.
  • Pokud opravdu nejedete zrovna do džungle, mějte na paměti, že obchody jsou všude. Skoro všechno si tedy můžete dokoupit až na místě. Není třeba si vzít s sebou komplet celou kosmetickou skříňku. Pochopitelně, že krém proti ekzému si s sebou vezmete, ale šampony, sprchové gely, papírové kapesníky jsou naprosto zbytečná zátěž.
  • Myslete na to, že spousta věcí se dnes vyrábí v tzv. turistickém provedení. To znamená, že nejsou pouze praktické, ale také skladné a lehké. Ručníky, karimatky, pláštěnky i outdoorové oblečení dnes už v pohodě složíte tak, že se vám vejdou do kapsy.
  • Jestli oblečení pořád ještě žehlíte a skládáte na hromádky do kufru, věřte, že opravdu vám spoustu místa ušetří, když věci srolujete. Na internetu je spousta videí, a možností, jak prádlo zabalit, je několik. Každá z nich je však úspornější než komínky. Když navíc použijete cestovní vaky (průhledné látkové přihrádky), budete mít oblečení rozdělené i podle příležitostí, ubude vám tak hledání v nepřehledné hromadě.
  • Pokud si plánujete přivézt spoustu suvenýrů, rozmyslete si dopředu, kterých věcí se zbavíte při cestě zpět. Roztrhané džíny nebo půlku zubní pasty klidně obětujte, místo nich do kufru pohodlně zabalíte dárky pro sebe nebo pro rodinu.
  • Naplno využijte možnosti příručního zavazadla. Samozřejmě si s sebou zabalte věci, které budete potřebovat během letu, ale je přece škoda nevyužít prostor, který máte k dispozici, ono se totiž během balení vyrojí spousta drobností, které nakonec nebudete mít kam dát. A hle, už mají své místo ve vašem příručáku.

Další možností je cestovat jen s pasem a kreditkou. Pokud ale nejste majitelé zlatých bezlimitovek, budete se muset do toho boje pustit, stejně jako já. No co, nakonec je to docela i sranda. O důvod víc vyzkoušet si celou skříň a zjistit, které lodičky vám sedí nejvíce k většině vaší garderoby.силикон keitechподробный экономический календарьсистема отопления своими руками

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email