6 „módních faux pas“ ze světa politiky

3 min. čtení
Donald Trump a jeho dlouhá kravata, foto: Evan El-Amin / Shutterstock, Inc.

Jeden z nejkontroverznějších mužů současnosti se před několika dny ujal funkce prezidenta Spojených států a většinu médií zaplavily články a komentáře na téma: Jak bude vypadat budoucnost významné světové velmoci. Donald J. Trump ovšem šokuje nejen svým konáním, ale také citem pro módu. Není však ve světě politiky jediný, kdo má rád model přezdívaný „kravata v klíně“.

  1. Donald Trump a červená vázanka v časopisu The New Yorker

Ještě krátce k americkému prezidentovi. Časopis The New Yorker je známý dvěma věcmi: svým vytříbeným humorem i prvotřídními karikaturami. Právě na nich bývá Donald Trump často vyobrazován se svojí oblíbenou červenou kravatou, jejíž špička sahá kamsi do rozkroku. Co by k tomuto modelu asi řekli experti na oblékání a etiketu?

  1. George Osborne jako předchůdce „dlouhých kravat“

Donald Trump není prvním politikem, který s modelem vázanka v klíně přišel. Britský politik George Osborne bývá často kritizován za své politické výroky, a tak zřejmě zatoužil po změně, když před dvěma lety šokoval délkou své kravaty. Osborne sklidil vskutku ostrou kritiku, a pokud je nám známo, další podobné módní faux pas už nepředvedl. Chybami se člověk učí.

  1. Hillary a žlutý kalhotový kostým

Avšak i demokratka a sokyně Donalda Trumpa nám dokáže svými modely vyrazit dech. V Los Cabos na setkání ministrů zahraničí G20 se ukázala v zářivě žlutém kalhotovém kostýmku, který nebyl tak úplně to pravé ořechové. Možná spíš „slunečnicové“. Posuďte sami na fotografii, na níž jsou všichni ostatní oděni v bílé. Barvy jsou fajn, ale všeho s mírou.

  1. Outfity Borise Johnsona

Britský publicista, politik a zastánce Brexitu Boris Johnson je zřejmě mužem činu. Řeč ovšem není ani tak o jeho politické kariéře – mluvíme o muži, který po své úspěšné protiunijní kampani znenadání oznámil, že nechce být premiérem země –, nýbrž o fotografiích, na nichž pracovitý Johnson pózuje s velikým kladivem. Fyzičku má bývalý londýnský starosta jistě výbornou, je mimo jiné i vášnivým cyklistou. Ta helma mu sluší.

  1. Miroslav Topolánek nebyl ve své kůži

Ani českému prostředí se nevyhýbají politici s bizarním vkusem. Příkladem jsou jak bývalý lídr ČSSD Jiří Paroubek, milovník všeho barevného, tak i Miroslav Topolánek a jeho slavná kožená bunda. Sice musíme uznat, že v ní vypadá k světu, ale příliš reprezentativně tento model nepůsobí. Stále ještě žijeme v době, kdy od politiků očekáváme alespoň trochu reprezentativní oděv.

  1. Wendy Davisová a růžové tenisky

Na závěr tu máme opravdu vytrvalou odpůrkyni protipotratového zákona. Pokud jste nikdy neslyšeli o bývalé texaské senátorce Wendy Davisové, nezoufejte, nejste sami. Svět ji znal hlavně díky jejím růžovým teniskám, které měla na nohou při někdejším projednávání zákona o interrupci. Bez jídla a pití vydržela stát před svými kolegy celé hodiny a její vyčerpávající projev (v růžových teniskách) napomohl pozdržet zákon, jenž by přispěl k uzavření mnohých texaských klinik provádějících interrupce. Takové zapálení se jen tak nevidí.

Zdroj foto: Evan El-Amin / Shutterstock, Inc.

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email