Nevěříte současným politikům? Tihle vás určitě nezklamou

1
3 min. čtení
důvěryhodní politici

Také máte pocit, že jsou všichni světoví politici zkorumpovaní až do morku kostí, nečestní a ulhaní? Už máte dost zkostnatělých politických stran, které existují snad od nepaměti, a přivítali byste změnu? Pak pro vás máme řešení. Nenechte se však mýlit, tento článek není propagačním materiálem žádné nové strany, nýbrž výletem do světa zvířecích politiků. Dokážeme vám, že nejen pyrenejský ovčák Duke může zastávat důležitou funkci.

Ze záchranáře „starostou“

Obyvatelům města Divide nedaleko Colorado Springs bylo líto, že nemají vlastního lidského starostu, a tak uspořádali „zvířecí volby“. Ty vyhrál bloodhound Pa Kettle, záchranářský pes, který s přehledem porazil zbylých deset kandidátů.

Lidem z Divide však nešlo jen o rozptýlení; každý hlasující musel uhradit poplatek jeden dolar a výtěžek z voleb posléze putoval do místního psího útulku. Takže i když Pa Kettle není starostou oficiálně, jeho zvolení nebylo zbytečné.

Tuxedo Stanley (téměř) starostou Halifaxu

Před několika lety šokovala svět – nebo alespoň kanadské město Halifax – zpráva o úmrtí bývalého kandidáta na post starosty Tuxeda Stanleyho. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, kdyby však Tuxedo Stan nebyl kocour.

Ve skutečnosti ovšem Stan nikdy na starostu kandidovat nemohl, neboť kanadské zákony to kočkám ani kocourům neumožňují. Na slávě mu to nicméně neubralo.

Prasátko Giggles

Původním cílem právníka Michaela Ewinga, který do loňských komunálních voleb ve městě Flint v Michiganu zapsal i pašíka Gigglese, bylo přitáhnout pozornost voličů a připomenout důležitost každého hlasu. A také poukázat na chyby úředníků, kteří nevědomky umožnili účast ve volbách všem kandidátům.

Ostatní politici však Ewingův zápal pro věc nesdíleli. Giggles se stal znenadání nejpopulárnějším městským „politikem“ a jeho preference den za dnem rostly. Možná že by volby nakonec i vyhrál, avšak úředníci ho z kandidátky nakonec vyškrtli. Giggles se prozatím vzdal svých politických ambicí, ale do ústraní rozhodně neodešel. Přesvědčte se sami na jeho stránkách.

Demokrat Limberbutt McCubbins

Americký demokratický politik Limberbutt McCubbins by se rád účastnil už letošních prezidentských voleb, ale klidně počká až na ty další. Narodil se jako bezdomovec v Louisville v Kentucky, kde – již v teple pod střechou – žije dodnes se sestrou Dorou a bratrem Emem. Limberbutt má laskavé srdce, chová v úctě Spojené státy a váží si pracujících a poctivých lidí.

Ještě než začnete jásat, že se konečně našel ideální kandidát pro funkci amerického prezidenta, vám prozradíme, že Limberbutt je stejně jako Tuxedo Stan kocour. To nebude náhoda. Zřejmě je načase, aby se důležitých funkcí ujalypořádné kočky“.

Kočičí kandidát na prezidenta číslo 2

Tyto prezidentské volby už Limberbutt zřejmě nevyhraje, avšak ani ty příští ještě nemá, jak se říká, v kapse. Proti němu totiž stojí silný soupeř, který se v politice pohybuje již celých devatenáct let. Řeč je o Scubbsovi, kočičím starostovi města Talkeetna na Aljašce. Poprvé byl zvolen již v roce 1997 a od té doby nebyl nikým poražen. Na svém oficiálním twitterovém účtu navíc potvrdil, že chce usilovat o prezidentský úřad.

Faktem je, že o tom, zda je Scubbs skutečným starostou města Talkeetna, nebo zda jde jen o „turistickou atrakci“, se vedou spory již řadu let. Podporu má však velikou.

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email

Jeden komentář: “Nevěříte současným politikům? Tihle vás určitě nezklamou”

  1. Anonym napsal:

    Ahoj Radku,
    Proč jsi nebyl na Gcl night?
    Tvůj fanoušek :)