Jak zapůsobit na muže pomocí barev…

3 min. čtení
muži a barvy

Muži jsou lovci, kterým stačí pouhých pět vteřin, aby si vytvořili o té krásnější polovině lidstva obraz. Oči, rty, účes – pokud je vše v dokonalé barevné harmonii, chlapské kontrolky se rozzáří a seznamovacím aktivitám pak nestojí nic zásadního v cestě (tedy pokud jednoho z vás nedoprovází žárlivý partner). Příroda je mocná čarodějka, která nadělila mužům chromozomy X a Y, zatímco ženám přidala o jeden chromozom X navíc, takže jsou schopny rozeznávat více barevných odstínů.

Jak tedy šikovně využít situace, že pan Božský i jeho kamarádi reagují na barvy jinak? Dopřejte si čas pro výběr těch správných harmonických kombinací z vašeho jistě nejúžasnějšího šatníku.

Význam barev

Bílá je barvou čistoty a nevinnosti. Používejte ji pokaždé, když se budete chtít dozvědět pravdu, nebo když budete chtít, aby k vám byli muži upřímní.

Zelená je barva štěstí a plodnosti. Představuje finance a pomůže vám i při snaze o miminko. Světle zelená budí důvěru, a to nejenom v mužích.

Červená je barva vášně, přitažlivosti a sexuality. Zosobňuje vitalitu, energii a sílu do života, je vhodnou barvou spodního prádla. Pokud máte pro strach uděláno a chcete se před tou škaredější polovinou lidstva ukázat jako bojovnice, klidně si oblečte červenou i jako svrchní barvu.

Poznámka: Vzpomínám, jak jsem měl před lety na veletrhu velmi důležité obchodní jednání. Předmětem setkání byla smlouva, která měla zaručit naší společnosti distribuci výrobků. Druhá firma (partner, se kterým jsme měli jednat) se domnívala, že má na smlouvu právo, a dalo se tak očekávat velmi tvrdé jednání. Obě dámy, obchodní ředitelka i její zástupkyně, přišly v červených šatech. Jednání bylo velmi tvrdé, ale korektní a pragmatické. Nakonec došlo k dohodě o spolupráci. Druhý den jsme si domluvili další schůzku, na níž mělo dojít k podpisu smlouvy. Atmosféra byla naprosto odlišná – obchodní ředitelka přišla ve světle modrých šatech a zástupkyně ve světle zelených. Obě se usmívaly a „jarní“ atmosféra musela prostoupit i do ostatních veletržních stánků. Ano, rozhodnutí bylo zřejmě vědomé. Obě dámy evidentně využily svých zkušeností, jak zapůsobit na muže i pomocí barev.

Světle modrá (tyrkysová) je barva komunikace. Ideálně patří na hruď v podobě šperku, pomáhá i v neverbální komunikaci…

Tmavě modrá je barvou intuice. Muži v ní spatřují jistotu, klid, instituci a byznys. Tam, kde selhává rozum a vy chcete najít řešení, sáhněte k tmavě modré a muži vám padnou k nohám.

Oranžová je barva domova, podzimu a peněz. Pokud potřebujete povzbudit při obtížné situaci v životě anebo získat svého „pana Božského“, s oranžovou určitě chybu neuděláte. Podporuje kreativitu i sexuální energii (malý tip na dárek – kupte manželovi nebo příteli oranžové trenky nebo slipy).

Žlutá/zlatá je barva naděje a radosti. Pokud půjdete na nepříjemné jednání, třeba na návštěvu ke své nejoblíbenější tchýni – žluté tričko bude tou správnou volbou…

Fialová uvolňuje napětí, dodává sílu a energii, nahrává úspěchu a dosažení cílů obecně. Je ideální barvou do ložnice…

Pokud by vaše barevné čarování čirou náhodou nefungovalo, můžete zvolit i jiný přístup, dámy. Odstraňte pavučiny na dveřích zamčeného pokoje svého milovaného, odemkněte, usmějte se, vtiskněte mu do dlaně bankovku větší nominální hodnoty a pošlete ho bez dalších podmínek za kamarády do hospody nebo na ryby. Budete se možná divit, že se vrátí včas a plný síly.

Hodně štěstí, a nezapomeňte na píseň klasika, že i modrá je dobrá…

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email