Deset věcí, za které by si kolegové v práci zasloužili nafackovat

V práci jsme v dnešní době nuceni s kolegy často sdílet více osobního prostoru, než považujeme za únosné. Atmosféra open space některé z nich přímo vybízí k tomu, aby se v naší blízkosti chovali jako doma v obýváku.

1. Pojídání aromatického jídla

Většina z nás si s oblibou zajde na rychlé kung-pao do čínského bistra poblíž kanceláře. Někteří kolegové ovšem bohužel bez skrupulí neváhají využít službu odnosu jídla s sebou. Kromě příšerného smradu, který se pak line celou kanceláří, se ne každý chce koukat, jak do sebe hůlkami soukáte nudle, padající do klávesnice. Samostatnou kapitolou pak je pojídání jídla obsahujícího česnek nebo ryby.

2. Špinavé nádobí v kuchyňce

Firemní kuchyňky jsou všude dost podobné. Přestože jsou polepeny instrukcemi, kterak je nutné si po sobě umývat nádobí, obvykle se hrnky hází do dřezu tak dlouho, dokud někomu nedojde trpělivost či neprasknou nervy a neumyje všechno na jednou.

3. Hvízdání

Ne, produktivita práce ostatních kolegů se opravdu nezvýší, budete-li si na pracovišti hvízdat či popěvovat oblíbený song. Stejně tak nemusí všichni slyšet, co si pouštíte při práci do sluchátek.

4. Hlasité hovory

Řešit s manželkou co bude k večeři nebo debatovat s kamarádkou kdo se opil na páteční party je pro někoho jistě zábavné rozptýlení pracovního dne. Ne tak pro kolegy, kteří musí hlasité hovory poslouchat nedobrovolně.

5. Pouštění videí na YouTube

Pokud někdo nemá sluchátka a bezpodmínečně touží shlédnout některé video na sociální síti či YouTube, pustí ho bez rozpaků nahlas. V lepším případě k podívané zavolá další kolegy a video si nahlas pouští opakovaně.

6. Používání parfému

Samozřejmě není příjemné, pokud kolegové v práci páchnou a máte pochyby o jejich hygienických návycích. Ještě horší variantou snad jsou ale kolegové, kteří používají parfém několikrát za den. A to zejména v případě, kdy vás jeho vůně vyloženě irituje.

7. Pouštění klimatizace

Venku je přes 30 stupňů Celsia a všichni jsou rádi, že mohou poledne trávit v příjemném chládku kanceláře. Váš kolega ale usoudil, že je potřeba místnost ochladit minimálně na 15 stupňů. Jiný kolega se vzápětí naštve a klimatizaci nastaví na vyšší teplotu. Vy to pak odnesete angínou.

8. Pořádání zbytečných porad

Někteří kolegové zřejmě chodí do práce jen pro to, aby se radili a proklábosili hodiny, které k ničemu nevedou.

9. Chození do práce s chřipkou

Ano, náš sociální systém je neúprosný. Za první tři dny nemoci nedostanete od státu ani korunu. A tak musíme v práci poslouchat nejen nářky sípajících kolegů, ale také se modlit, abychom nemoc nechytili.

10. Nohy na stole

Člověk by řekl, že průměrně inteligentního člověka nemůže napadnout dát si v pracovní době nohy na stůl. Ale ono napadne. A někdo se při tom ani neobtěžuje si na sobě nechat boty a ponožky. V létě je holt příjemné chodit bosky, mějte trochu pochopení.

 

 

 

 

 

 отправка смс теле 2how to become a surrogate momтуры в европу

Sdílet

facebook twitter google+ linkedin email